Kayseri Saç Ekimi

Saç Ekimi

Saç ekimi için biz sizi arayalım...Saç ekimi öncesi sonrası fotoğraflarıSaç ekimi için fotoğrafınızı gönderin, değerlendirelimSaç ekimi greft hesaplama

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

FUE Tekniğiyle Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi

  • Kökler tek tek alınır
  • Her yerde olması gereken doğal açısıyla ekilir
  • Kökler cilt kesilmeden ekilir
  • Ağrı olmadan alınır ve ekilir.
  • Sakallar tek tek çıkar


Sakal saç gibi değildir kişiden kişiye çok değişik yoğunlukta olabilmektedir. Belirgin düzeyde seyrek sakalı olan biri bundan rahatsızlık duymayabilir. Bu sebeple genellikle ekimde çok sık sakala ihtiyaç duyulmaz.
Bölgesel sakal kaybı varsa bu durumda civardaki sakal sıklığında ekim planlanarak çevreyle uyumlu hale getirilir. Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1000-2000 kök arasında ekim yapılabilir. Sadece bıyık bölgesine ekim yapılacağında 400-800 kök arasında ekim yeterli olmaktadır. Sakal normalde tekli veya ikili olarak ve yüzün her bölgesinde farklı açıyla çıkmaktadır.

FUE PLUS tekniğiyle ekimde kökler birli ve ikili olarak ve her bölgede olması gereken doğal açısıyla ekildiği için ekilen sakalların normal sakaldan ayırt edilmesi çok zordur. FUE PLUS tekniğinde kökler 0.7 mmlik uçlarla ameliyatsız bir şekilde tek tek alınıp kökler hiç bekletmeksizin aynı anda yine 0.7 mmlik cillitler ile ekilir böylece ne alım ne ekim yerinde iz kalmadığı gibi kökler saatlerce beklemediği için oksijensizliğe bağlı kök ölümleri de olmamaktadır.

FUE tekniğiyle sakal ekimi düşünüldüğünde kişinin ensesinde yeterli kök yoksa kökler vücudun diğer kıllı bölgelerinden de alınabilir.

Erkeklerin bıyık sakal ve favori kısmında kıl çıkmaması veya kıl kaybının olması durumunda, ekim yapılır. Bıyık sakal favori ekilecek bölgeye enseden alınan saç kökleri nakledilir. Sakal, bıyık favori ekimlerin de sadece FUE yöntemi uygulanmalıdır. Çünkü FUT yönteminde sonuçlar tatmin edici değildir. 0,6 - 0,7 mm lik punchlarla greftlerin alınması gerekmektedir. Bıyık, sakal, favori ekimleri yara izi, ameliyat izi, yanık izi, dökülme gibi problemlerde tek çözüm ekim yapmaktır. Hiç bıyık, sakal, favori çıkmamış durumlarda bile ekimler başarıyla sonuçlanır.

FUE yöntemi ile ense bölgesinden alınan saç kökleri bıyık, sakal ve favori bölgelerine ekilir. Bu işlem profesyonel ve tecrübeli ekip tarafından yapılmalıdır. Yüz bölgesinde ekimlerinin açısı önemlidir.

Genel olarak hiç bıyığı olmayan birine 500-1.000 greft (kök) ekildiğinde köse görüntüsü gider. Sakal ekiminde 1.000 ile 2.500 greft (kök) ekilir. Favori ekimlerinde 750 ile 1.500 greft (kök) arası ekilir. Bıyık, sakal, favori ekimleri FUE yöntemi ile yapıldığında berberin tıraş ederken ekim olduğunu algılayamayacağı kadar doğaldır.

Bıyık, sakal, favori ekimlerinde kıl kökü alınan alan ve ekim yapılan alan 3 gün sonra yıkanır. Yıkama sonrası ekilen sakallar görünür hale gelir ve 2-3 günlük sakal görüntüsü oluşur. 6-7 gün sonrasında pembemsi bir görünüm ortadan kalkar. Kollardan, bacaklardan, göğüsten veya enseden alınan greftlerin (saç köklerinin) yerinde hiç iz kalmaz.

3 haftadan sonra ekilen sakal ve bıyığın bir kısmında geçici bir dökülme olabilir. Geçici dökülmeden 4-6 ay sonra dökülenlerin tamamı yeniden çıkar. Kıl kökündeki kalite artışı 2 yıla kadar devam eder.

Ekilen saç kökleri, bıyık bölgesinde zamanla uzayabilir. Erkekler normal traş aktivitelerini yaparken ekim yapılan bölgedeki kılları da kesebilir. Ekimden sonra uzamaya devam eden sakal, favori ve bıyık 8-9 günden sonra makas ile kısaltılır veya uzatılabilir. Köklerin yeterince tutunması için ilk traş tercihen 8-9. gün yapılmalıdır.

Sakal, bıyık ve favori ekimleri lokal anestezi ile yapılır. Lokal anestezi ile yapılır ağrı şişme olmaz.

Sakal, bıyık ve favori ekimleri dikkatli ve profesyonel bir ekip tarafından yapılmalıdır. Ekim yapıldıktan sonraki 1 haftalık dönemde mimik hareketlerinize dikkat etmelisiniz. Yemek yerken yüzünüzü çok oynatmamanız gerekmektedir. İlk birkaç gün sıvı içecekler ve püre halinde hazırlanan besinleri tüketmenizi öneririz. 7.gün son pansumanınız yapılır ve doğal görünümünüze kavuşursunuz Kayseri Saç Ekimi'nde tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.

 

 

Yorumlar  

#6 Saç Ekimi Kayseri 19-06-2018 09:32
Alıntılandı Serkan:
Merhaba bende sakal var ama bıyık çok çırkın cıkıyor ektirmeyi düşünüyorum her tarafta cıkmıyor, Fransada kaliyorum ikinci ayın 24 Kayseriye geliyorum randevu alabilirsem gelmek isterim konusmak için.
Teşekkür ederim

Merhabalar Serkan Bey,
Kayseri'ye geldiğinizde ücretsiz görüşmemize bekleriz.
Alıntı
#5 Serkan 11-01-2018 21:30
Merhaba bende sakal var ama bıyık çok çırkın cıkıyor ektirmeyi düşünüyorum her tarafta cıkmıyor, Fransada kaliyorum ikinci ayın 24 Kayseriye geliyorum randevu alabilirsem gelmek isterim konusmak için.
Teşekkür ederim
Alıntı
#4 Saç Ekimi Kayseri 13-12-2016 10:49
Alıntılandı yavuz kartal:
hocam köseyim sakal ve bıyık ekimi ve gür çıkması bana kople maliyeti ne kadara patlar bir tahminniniz varmı

Merhabalar,
Dilediğiniz zaman ücretsiz görüşmemize bekleriz. Yapılabilecekle r ve fiyatlandırma muayene sonrası detaylı anlatılabilir.
Görüşmek dileğiyle iyi günler dileriz.
Alıntı
#3 yavuz kartal 13-12-2016 09:41
hocam köseyim sakal ve bıyık ekimi ve gür çıkması bana kople maliyeti ne kadara patlar bir tahminniniz varmı
Alıntı
#2 Saç Ekimi Kayseri 05-08-2016 08:52
Alıntılandı Mehmet:
19 yasini bitirdim 20 sine girdim cenemin altinda sakal var ama diger taraflarda sertlik var ama seyrek ne onerirsiniz

Merhabalar Mehmet Bey,
Belirttiğiniz işlemler için öneride bulunmadan önce doktorlarımızın sizi görmesi ve yapılabilecekle ri kendisi belirmesi gerekmektedir. Merkezimizde görüşmeler ücretsiz olup dilediğiniz zaman 0 352 235 44 66 dan randevu alarak merkezimizde misafirimiz olabilirsiniz. Görüşmek dileğiyle iyi günler dileriz.
Alıntı
#1 Mehmet 02-08-2016 20:18
19 yasini bitirdim 20 sine girdim cenemin altinda sakal var ama diger taraflarda sertlik var ama seyrek ne onerirsiniz
Alıntı